سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: افزایش قیمت محصولات به بهانه اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده ممنوع است.
براساس گزارش سازمان حمایت، با تصویب و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به تازگی مشاهده شده که برخی از واحدهای تولیدی محصولات لبنی به بهانه اعمال قانون سه درصد مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت، اقدام به افزایش قیمت محصولات تولیدی خود کرده اند.
در ادامه آمده است: بنابراین با توجه به این که سه درصد مالیات مذکور جایگزین سه درصد قانون تجمیع عوارض شده (سابقا لغو شده است) نباید قیمت های نهایی کالا تغییر یابد.
در این اطلاعیه خطاب به واحدها آمده است: به آن دسته از واحدهای تولیدکننده محصولات لبنی که ضوابط قیمت گذاری سازمان حمایت را رعایت نکرده و به صورت غیرقانونی اقدام به افزایش قیمت کالاهای خود کرده اند، اعلام می شود که حق دریافت وجه اضافی از خریداران تحت هر عنوان را ندارند و بازرسان این سازمان در صورت مشاهده هر نوع تخلفی با متخلفان برخورد قانونی می کنند.
سازمان حمایت از مردم خواسته به منظور مشارکت در این امر با مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را با ارایه کامل مشخصات کالایی و واحد عرضه کننده از طریق ستاد های خبری سراسر کشور و یا از طریق تلفن 124 گزارش دهند تا در کوتاه ترین وقت رسیدگی شود.

دسته ها :
سه شنبه پنجم 9 1387
X